American Dynamics LD55013CS (LD Series) CCTV Lens
AED0.00
Product Description
Key Features
- 1/3-inch format
- 1/2-inch format
- CS mounts
- Color corrected optics
- High quality, compact design
- Fixed and variable focal lengths
- Neutral Density (ND) Filters
- Slip clutch on lens mount for easy positioning
Related products
Casambi Lighting control via Bluetooth and App Casambi CBU-TED V2
Driver LC 60W 24V 0-10V lp SNC UNV 60W 28003002 TRIDONIC
Driver LC 60W 24V one4all lp PRE 60W 28003521 TRIDONIC
premium series 24 V â dimmable (IP20) Product description
- NEW: lumDATA (Luminaire data, Energy reporting and Diagnostics & Maintenance)
- Dimmable 24 V constant voltage LED driver for flexible constant voltage strips
- one4all interface enables different dimming options
- Dimming range 1 to 100 %
- No additional external dimmer is needed
- Suitable for emergency escape lighting systems acc. to EN 50172
- Nominal lifetime up to 50,000 h
- 5 years guarantee
Driver LC 75W 24V IP67 L EXC UNV 75W 28003296 TRIDONIC
Driver LC 75W 250–550mA 1-10V lp EXC 75W 28001982 TRIDONIC
excite 1â10V non-SELV series
- Constant current LED driver for luminaire installation
- Dimmable via 1 ... 10 V interface
- For luminaires of protection class I and protection class II
- Adjustable output current between 250 and 550 mA via ready2mains Programmer or I-SELECT 2 plugs
- Max. output power 75 W
- Up to 94 % efficiency
- Nominal lifetime up to 100,000 h
- 5 years guarantee
Driver LCBI 10W 180mA PHASE-CUT/1–10V lp 10W 87500282 TRIDONIC
advanced series
- Dimmable built-in constant current LED driver
- Constant current LED driver
- Dimmable via leading edge and trailing edge phase dimmers
- Dimmable via 1 ... 10 V
- Output dimmed analogue (current amplitude)
- Dimming range typ. 10 to 100 % (depending on dimmer)
- Temperature protection as per EN 61347-2-13 C5e
- SELV
- Output current 180, 350 or 500 mA
- Output power 10 W
Driver LCU 150W 12V indoor IP20 150W 24166332 TRIDONIC
excite series 12 V â not dimmable (IP20)
- Constant voltage LED driver
- Universal input voltage range
- Constant output voltage
- Nominal lifetime up to 50,000 h (at ta 40 °C with a failure rate ⤠0.2 % per 1,000 h)