SRP-2007-12CC100-700 (PWM) instruction
AED0.00
Key Features
Description
Product Description
⢠Dimmable LED driver. Max. output power 12W
⢠1 channel 100-700mA constant current output, select by DIP switch
⢠Class II power supply, full isolated plastic case
⢠High power factor and efficiency
⢠To switch and dim LED luminaries
⢠PWM dimming method, smooth and deep dimming
⢠Built-in 1-1 0V interface; Compatible with universal 1-10V signal
⢠0-10Vversion available
⢠IP20 rating, suitable for indoor LED lighting applications
⢠5 years warranty
Reviews (0)
Be the first to review “SRP-2007-12CC100-700 (PWM) instruction” Cancel reply
Shipping & Delivery
Data Sheets
Related products
Driver LC 100W 24V 0-10V lp SNC UNV 100W 28002852 TRIDONIC
AED0.00
Driver LC 60W 24V 0-10V lp SNC UNV 60W 28003002 TRIDONIC
Driver LC 60W 24V one4all lp PRE 60W 28003521 TRIDONIC
premium series 24 V â dimmable (IP20) Product description
- NEW: lumDATA (Luminaire data, Energy reporting and Diagnostics & Maintenance)
- Dimmable 24 V constant voltage LED driver for flexible constant voltage strips
- one4all interface enables different dimming options
- Dimming range 1 to 100 %
- No additional external dimmer is needed
- Suitable for emergency escape lighting systems acc. to EN 50172
- Nominal lifetime up to 50,000 h
- 5 years guarantee
Driver LCA 100W 24V one4all lp PRE 100W 28001436 TRIDONIC
premium series 24 V â dimmable (IP20)
Product description
- One4all interface and ready2mains enable different dimming options
- Dimming range 1 to 100 %
- 5 years guarantee
Driver LCA 75W 100–400mA one4all lp PRE 75W 28000657 TRIDONIC
premium series non-SELV
- NEW: lumDATA (DALI-2 part ext. 251, 252 and 253)
- Dimmable built-in constant current LED driver
- Output current adjustable between 100 â 400 mA
- Dimming range 1 to 100 %
- For luminaires of protection class I and protection class II
- Max. output power 75 W
- Up to 92 % efficiency
- Power input on stand-by < 0.15 W
Driver LCA 75W 900–1800mA one4all lp PRE 75W 28000655 TRIDONIC
premium series SELV
- Dimming range 1 to 100 %
- Output current adjustable between 900 â 1,800 mA
- Max. output power 75 W
- Up to 91 % efficiency
Driver LCBI 10W 500mA PHASE-CUT/1–10V lp 10W 87500284 TRIDONIC
advanced series
- Constant current LED driver
- Dimmable via leading edge and trailing edge phase dimmers
- Dimmable via 1 ... 10 V
- Output dimmed analogue (current amplitude)
- Dimming range typ. 10 to 100 % (depending on dimmer)
- Temperature protection as per EN 61347-2-13 C5e
- SELV
- Output current 180, 350 or 500 mA
- Output power 10 W
Driver LCO 14W 100–500mA 38V one4all NFC C EXC3 14W 87500707 TRIDONIC
excite NFC outdoor series Product description
- Dimming range 5 â 100 % (min. 5 mA)
- Output current adjustable between 100 â 500 mA via NFC, DALI or ready2mains Programmer
- Max. output power 14 W
- Up to 87 % efficiency
- Lowest power input on stand-by < 0.16 W