SRP-2007-12CC100-700 (PWM) instruction
AED0.00
Key Features
Description
Product Description
⢠Dimmable LED driver. Max. output power 12W
⢠1 channel 100-700mA constant current output, select by DIP switch
⢠Class II power supply, full isolated plastic case
⢠High power factor and efficiency
⢠To switch and dim LED luminaries
⢠PWM dimming method, smooth and deep dimming
⢠Built-in 1-1 0V interface; Compatible with universal 1-10V signal
⢠0-10Vversion available
⢠IP20 rating, suitable for indoor LED lighting applications
⢠5 years warranty
Reviews (0)
Be the first to review “SRP-2007-12CC100-700 (PWM) instruction” Cancel reply
Shipping & Delivery
Data Sheets
Related products
Driver LC 21W 400–515mA 0-10V fixC lp SNC UNV 21W 87500902 TRIDONIC
AED0.00
Linear essence series (US applications)
Product description
- Constant current LED driver
- Only for US applications
- Dimmable via 0 ... 10 V
- Dimming range 10 to 100 %
- Class 2
- FCC Part 15
- Meets UL 8750 SF3.1
- Meets DesignLights Consortium 4.3
- Temperature protection as per UL8750/UL Recognized
- Adjustable output current 400 or 515 mA
- Max. output power 21 W
- Nominal lifetime up to 50,000 h
- 5 years guarantee
Driver LC 34W 690–825mA 0-10V fixC lp SNC UNV 34W 87500862 TRIDONIC
- Constant current LED driver
- Only for US applications
- Dimmable via 0 ... 10 V
- Dimming range 10 to 100 %
- Class 2
- FCC Part 15
- Meets UL 8750 SF3.1
- Adjustable output current 690 or 825 mA
- Max. output power 34 W
- 5 years guarantee
Driver LC 53W 1130–1200mA 0-10V fixC lp SNC UNV 53W 87500861 TRIDONIC
- Dimmable via 0 ... 10 V
- Dimming range 10 to 100 %
- Adjustable output current 1,130 or 1,200 mA
- Max. output power 53 W
Driver LCBI 10W 180mA PHASE-CUT/1–10V SR 10W 87500273 TRIDONIC
advanced series
- Independent dimmable LED driver
- Dimmable via leading edge and trailing edge phase dimmers
- Dimmable via 1 ... 10 V
- Output dimmed analogue (current amplitude)
- Dimming range typ. 10 to 100 % (depending on dimmer)
- For luminaires of protection class I and protection class II
- For luminaires with M and MM as per EN 60598, VDE 0710 and VDE 0711
- Temperature protection as per EN 61347-2-13 C5e
- SELV
- Output current 180, 350 or 500 mA
- Output power 10 W
Driver LCBI 10W 350mA PHASE-CUT/1–10V lp 10W 87500283 TRIDONIC
advanced series
- Dimmable built-in constant current LED driver
- Dimmable via 1 ... 10 V
- SELV
- Output power 10 W
Driver LCBI 10W 500mA PHASE-CUT/1–10V SR 10W 87500275 TRIDONIC
- Dimmable via 1 ... 10 V
- Output power 10 W
Driver LCBI 20W 350mA PHASE-CUT/1–10V SR 20W 87500276 TRIDONIC
Product description- Independent dimmable LED driver
- Output current 350 or 500 mA
- Output power 19 W
- Dimmable via 1 ... 10 V
Driver LCU 150W 12V indoor IP20 150W 24166332 TRIDONIC
excite series 12 V â not dimmable (IP20)
- Constant voltage LED driver
- Universal input voltage range
- Constant output voltage
- Nominal lifetime up to 50,000 h (at ta 40 °C with a failure rate ⤠0.2 % per 1,000 h)